Джонатан Фоер «Страшенно голосно і неймовірно близько»

7s5djZOWYHU

Це дуже сумна книжка. Так, ця історія про дев’ятирічного Оскара Шелла, який втратив батька в теракті 11 вересня 2001 року, справді, як і обіцяла анотація, «зворушлива, глибока і щира», але це насправді найсумніше з усього, що я читала за останній час.

Саме юний Оскар Шелл — центральний персонаж оповіді. Цей розумний, не по роках розвинений і допитливий хлопчик намагається хоч якось погамувати біль втрати і навчитися жити далі, але йому якось зле вдається. Його мучать питання: як саме загинув батько і чому він не взяв трубку, коли тато дзвонив востаннє. Він не може заснути ночами, тому подумки винаходить вкрай потрібні речі — скажімо, рятівний жилет з пташиного корму, щоб, коли падатимеш з висоти, птахи зліталися поклювати зерна і рятували тебе, або з’ємну кишеню, місце абсолютної безпеки, куди можна було б заховати найдорожче (наприклад, тата)… Оскару боляче слухати,коли мама — знову — починає сміятися. Він боїться ліфтів і громадського транспорту — потенційно вразливих для терористів об’єктів. Словом, в хлопчика з’явилося безліч фобій, він емоційно вразливий і йому дуже, дуже погано. Але ще в нього є ключ — остання татова загадка — від невідомо якого замка.

І щоб знайти той замок, дізнатися, що за ним сховано, розгадати таємницю, Оскар ходить по місту,знайомиться з багатьма людьми, слухає і розповідає історії і нарешті наповнює своє життя якимсь сенсом.

Якою буде розгадка, я вам не скажу. Цілком можливо, вона вас розчарує. Але ця мандрівка з Оскаром принесе багато цікавого. Хоча буде й боляче, в цій історії уникнути болю дуже важко. Зате ви дізнаєтеся кілька родинних секретів, познайомитеся таємничим дідусем Оскара і його бабусею, прочитаєте їхню не зовсім лав-сторі і, можливо, зрозумієте, для себе багато важливих речей.

А ще по цій книзі знято фільм. І в ньому Оскар Шелл отакий:

[特别响非常近].Extremely.Loud.and.Incredibly.Close.2011.BDRip.X264-Joeking-shot0007

 

Оставить отзыв