Энн Ламотт «Птица за птицей. Заметки о писательстве и жизни в целом»

5945394

Авторка книжки про письменництво не відкриє вам Америку. Хочете написати роман? Все, що треба, — це сісти і почати писати. Банально? А ви спробуйте робити це щодня, справлятися з панікою при вигляді чистого аркуша, боротися з прокрастинацією і не впадати в примітивізм. Про те, як полегшити ці всі процеси, і пише Енн Ламотт. Наприклад:

— Назбирали багато матеріалу, але не знаєте з чого почати? Просто описуйте «птаху за птахою» — все по черзі. В процесі оповідь набере чіткіших обрисів і структурується. А потім зможете переписати начисто, маючи в голові повну картинку.
— Не знаєте, з чого почати? Окресліть подумки невелику фоторамку, маленький кадр і починайте описувати, що ви на ньому бачите.
— Слухайте діалоги, запам’ятовуйте ситуації, свої емоції і переживання. Записуйте їх в блокнот чи на картках. Хтозна, в якому творі вони зможуть вам знадобитися?;)
— Заздрість до успіхів колег — це природно. Ви не зобов’язані за них радіти. Але й зациклюватися на цих відчуттях не варто.
— Не робіть публікацію книги головною і/чи єдиною метою свого письменництва. Якщо вам в житті чогось не вистачає без опублікованої книги, то думаєте, що з її виходом це відчуття зникне? Аж ніяк:)
— Моменти слабкості, болю, приниження, травматичний досвід — з цього всього теж можна черпати матеріал для письма. Головне — будьте відвертими з самим собою.
— Якщо прототипом вашого персонажа стає конкретна людина, кардинально змініть у ній бодай кілька характерних рис. Чим менш впізнаваним він буде, тим краще.

Ну от, те, що запам’яталося. Взагалі не можу сказати, що книжка була для мене мега-корисна. Я майже нічого кардинально нового не дізналася. Текст «Як писати книги» Стівена Кінга приніс мені значно більше користі. Але читати було цікаво.І на писання надихає, а мотивація — це в будь-якому разі круто.

23081258anne_lamott2

Оставить отзыв