Малгожата Гутовська-Адамчик «Дівчата з 13-ї вулиці»

1823ec704f095a90a9a26836395906aa

Якось зустрілися три 14-річні самотності — Агата-емо, яка не бачить сенсу в житті, полишена сама на себе Клаудія, яка хоче подобатися хлопцям і прагне «красивого» життя, та ботанка Зося, яка мріє знайти власний шлях у житті, але боїться сказати про це батьким, які вирішили вже усе за неї. У цих дівчаток зовсім мало спільного — вони просто навчаються в одному класі, ото й усього.

Але одного разу волею випадку вони ненароком разом потрапляють в халепу, потім класна керівничка вигадує для них химерне покарання (яке насправді може виявитися нагородою). І от дівчата починають читати по черзі одну книжку. Читати вголос. Читати для дівчинки, яка лежить к комі і яка, як вірять вони, містичним чином звела їх докупи. Будуть в них радісні миті і будуть сльози. Чи зможуть вони таки подружитися, чи вдасться їм зробити диво — дізнаєтеся, коли прочитаєте.

Мені сподобалося, що авторка не заграє зі своїми читачами-підлітками, а про життя своїх героїнь говорить чесно, без евфемізмів і «білопальтної» _порядності_. Може, трохи забагато траблів на їхню голову сипле ( а надто ж, на голову бідолашної не надто кмітливої і перебірливої Клаудії). Але приємно, що у всіх цих перипетіях персонажі розвиваються, ростуть, змінюються. Думаю, ця книжка має сподобатися підліткам і вона здатна надихати їх боротися зі своїми внутрішніми монстрами і ставати кращими.

І — окремий ріспект перекладачеві. Мова — жива, класна, молодіжна і не одноманітна. Сподобалося!

п.с. Так, читання книжок для підлітків — то моя маленька таємна слабкість і приємність:))

п.п.с. А ось так виглядає авторка цієї прикольної молодіжної книжки:

gutowska

 

Оставить отзыв