«Другий удар гонга» від Агати Крісті: випадкова компанія

004278488_1

Це — збірник оповідань Агати Крісті, які були написані в різні роки для американських журналів. І це, здається, єдиний фактор, який об’єднав їх докупи. Вперше ця збірочка була опублікована не так давно — у 1991 році, і називалася «Problem at Pollensa Bay & Other Stories». 
Agatha Christie, surrounded by some of her 80-plus crime novels.
Отож, маємо 8 дуже різних оповідань, які волею випадку опинилися в одній компанії. Деякі — не дуже детективні, а радше психологічні. Це «Квітка магнолії» (жінка іде від чоловіка, а коли їде з коханим в поїзді,дізнається, що чоловік збанкрутував, і повертається до нього, щоб підтримати…але потім він робить одну річ, після якої вона покине його назавжди), «Випадок у Полензі» (мати не одобряє амурний вибір сина, а Паркер Пейн, зігравши на знанні психології, допомагає молодій парі це все розрулити) і «Разом з собакою» (на що готова піти жінка заради свого старого пса).

Також є два оповідання з Еркюлем Пуаро — «Жовті іриси» (досить непогане) і «Другий удар гонга» (надто стрімке, як на мене).

Але відкриває збірку страшенно дивна оповідка — «Сервіз «Арлекін». Дивним тут є все — і не надто притаманна Агаті Крісті містичність, і один з ключових персонажів, який є чи то реальним чоловіком, чи то витвором уяви іншого героя, і сам сервіз «арлекін» з чашками різних кольорів (намагаюся уявити- виходить щось психоделічне:))

Якщо підсумувати, то це дуже неоднорідна і нерепрезентативна книжка. Є в ній як сильні речі, так і посередні. Ну і — при моїй великій любові до Агати Крісті і досить глибоком знайомстві з її творчістю — я не надто вражена.

Оставить отзыв