«Поклик янгола» Гійом Мюссо

35279_52620

   Легке, швидке і цікаве чтиво від одного з найпродаваніших французьких авторів, про якого я досі взагалі нічого не чула:)

Починається роман як голлівудська романтична комедія: двоє, розлучений чоловік і жінка, що от-от має вийти заміж, стикають в аеропорту і ненароком обмінюються телефонами. Звісно, десь у процесі вони зрозуміють, що створені одне для одного,пардон за банальність. Але замість романтичної історії ми отримаємо гостросюжетний екшн, чи то детектив, чи то цілий трилер з викраденнями, погонями, перестрілками, відрізаними руками, вирізаним серцем та іншою лоскітливою чорнухою.

Поза всім цим, це дуже смачна і ароматна книга. Такою її роблять пристрасті головних героїв — квітковий бутик Медлін і куховарський талант Джонатана, «Моцарта кулінарії». На жаль чи на щастя, під кінець смаки й аромати поступляться менш приємним речам, суцільному sweat, blood & tears. Тож першою половиною роману раджу насолодитися уповні.

Автор у цій книзі порушує дуже цікаву проблему інформаційної безпеки: ваш мобільний — якщо це смартфон — може розповісти про вас дуууже багато. Навіть якщо, як вам здається, ви не тримаєте у ньому очевидного компромату. Знахідки у телефонах одне одного спонукають і Джонатана, і Медлін вдатися до детективних пошуків і нарешті допомагають позбутися деяких привидів минулого.

Мені дуже сподобалося, як автор пише про кухню, квіти, міста.

Але коли на сторінках з’явилася мафія у різних її подобах, чомусь склалося враження, що автор трохи не в темі і насмикав звідусіль потроху, щоб було вражаюче і круто. В результаті маємо британського кримінального авторитета з ліричною душею, найманця-росіянина Юрія, мутки з мексиканським наркокартелем і — моє улюблене! — українську мафію, яка відрізає кінцівки і видирає зуби і взагалі робить багато веселого)))

Мені сподобалося, що автор не робить героїв чорно-білими. Поганці раптом виявляються невинними у тих речах,які їм приписують, а «хороші» — ще тими покидьками. Тут взагалі все настільки кардинально міняється, що тільки й встигай слідкувати.

Ще одна особливість книжки — досить влучні епіграфи до кожного з розділів. При цьому це цитати з різних авторів і книг. Наприкінці, у післямові, автор зізнається, що має таку пристрасть — виписувати собі влучні фрази із прочитаних книг. І подає «список використаної літератури«:)

Загалом «Поклик янгола» для мене став такою собі читацькою пригодою — весело, швидко, цікаво і перехоплює подих. Повторити не хочеться, але про неї не шкодую.

А ось і сам Гійом:
7259.3

Оставить отзыв