«Подорож на Пуп Землі» з Максом Кідруком

13770254_1156124684429268_7858764125054708812_n

Ця книжка про те, що найнеймовірніша дитяча мрія може здіснитися — звісно, якщо робити до неї реальні кроки. Навіть якщо це мрія — поїхати на острів Пасхи, таємничий Рапа Нуї, найвіддаленіший від материка острів на світі, на який століттями не ступала нога українця. І от, щоб здійснити її, Макс і його товариш чехо-швед Ян, вирушають в шальону експедицію, через Еквадор, Перу і Чилі. Пустеля Атакама і таємничі лінії Наски, вулкани і гейзери, пісок і хуртовина на Екваторі — через усе це доведеться пройти, щоб нарешті побачити гігантів маої.

Якщо ви любите атмосферні книги, які занурюють в романтичні нові місця, то вона, можливо, вас розчарує. Хоча це кльове пацаняче чтиво. Чи навіть так — чтиво для пацанів, які хочуть вирости крутими перцями, не боятися перешкод, іти на зустріч небезпеці і давати їй доброго копняка. Вона здобрена доброю (але цілком благопристойною) лайкою і типовими «чоловічими» жартиками на тему того, що одруження — це капєц як страшно (до речі, Макс недавно одружився, тож вітаю, хе-хе).

Словом, багатьох речей, які допомагають вловити дух, атмосферу країни — кухня, суспільні звички тощо — ви тут практично не знайдете. Зате книжка просто напхана пригодами. Вони сипляться з неї, як пісок з радіатора багатостраждального червоного шевроле, якого хлопці ледь не вгробили в Долині Смерті. Коли читаєш, насправді подих перехоплює, ковтаєш ті сторінки, не пережовуючи, і не помічаєш, як сотня сторінок вже лишилися позаду.
Але якщо ви думаєте, що це така от легковажна весела книженція — то ні. Весело буде, але не легковажно. До честі Макса, він подає тут дууууже багато цікавих фактів, маловідомих легенд, наукових гіпотез. А ще він озвучує глобальні, але дуже гострі екологічні проблеми, проводить паралелі між Земною цивілізацією і цивілізацією Рапа Нуї: та, по суті, була знищена, бо її носіям не було куди пливти. Але чи нам, землянам, є куди летіти?

Словом, книжка така, що раджу:) Буде цікаво, корисно, весело і захочеться багато гуглити. Щоб якщо і не на власні очі, то бодай завдяки Інтернету побачити всі ті неймовірні місця, які відвідав Макс.

От вам, наприклад, трохи маої з острова Пасхи:

Rapa-Nui-Moai

і трохи тамтешніх пейзажів

Rapa-Nui-Ranu-Kao-Vulcano

Moai statues on Ahu Tahai, Easter Island. 5 second exposure, f/20, ISO50, Canon 5DmkII, EF24-70 F2.8L lens, ND4, ND8 Grad, Circular Polarizer

Moai statues on Ahu Tahai, Easter Island.
5 second exposure, f/20, ISO50, Canon 5DmkII, EF24-70 F2.8L lens, ND4, ND8 Grad, Circular Polarizer

Оставить отзыв