«Ракета на чотрьох лапах» Джеремі Стронг

dog

   Життя хлопчика Тревора могло б бути цілком звичайним, якби серед його домочадців не було Стрілки. Формально, Стрілка — собака, а по факту — це абсолютно некерована «ракета на чотирьох лапах». І от завдяки Стрілці Тревор та його подруга Тіна (власниця флегматичного і вайлуватого сенбернара на ім’я Мишка) постійно потрапляють як не у поліційний відділок, то просто у халепу.

І ніби мало того, що кожна прогулянка з собакою перетворюється для Тревора на сумнівної радості пригоду, то ще й його проходу не дає такий собі Чарлі Смаг, одноліток-здоровило, не переобтяжений інтелектом і гарними манерами, зате за його спиною стоїть татусь-поліцейський (і він всією лушею ненавидить Треворову собаку).

Коротше, невелика книжечка, яка складається з двох повістин — «Ракета на чотирьох лапах» та «Ракета на чотирьох лапах повертається» — вона про те, як вигулювали і намагалися дресирувати Стрілку. Здавалося б, що тут цікавого — та ще й на дві повісті. Але геніальні ідеї Тревора і організаторські здібності, сміливість і вміння протистояти дорослим, якими наділив автор Тіну, перетворюють рутинне життя власника собаки на пригодницький фільм, з інтригами-скандалами-розслідуваннями і спецефектами (останні забезпечує Стрілка). Тому читати — цікаво і весело.

Два окремі плюсики автору — за яскравий дівчачий образ і вміння бачити світ дорослих очима дитини. Прочитавши цю книжку, розумію, чому Джеремі Стронг такий популярний серед дітей. В його книжках веселі бешкетники затикають за пояс непорядних дорослих — і це круто і правильно.

Джеремі Стронґ

Джеремі Стронґ

Оставить отзыв