«Теплі історії до шоколаду» Надійка Гербіш

shokolad_1

Щиро кажучи, «Теплі історії» — не зовсім мій жанр. Зазвичай мені у них чогось не вистачає. Може, драматизму чи внутрішнього конфлікту, може — різноманіття персонажів. Тому у фанати «теплих історії» мене записувати не варто. Але, як і всім нормальним людям, мені часом життєво необхідна дрібка концентрованого натхнення, хмаринка дива і жменька цих банальних дрібничок — цих, знаєш, плетених светрів, яскравих шаликів і кольорових блокнотів, які роблять світ затишнішим. І тоді приходить пора «Теплих історій» — таких, як ці, «до шоколаду». Якщо споживати їх маленькими порціями (так, як по шматочку їси шоколад) — то все з ними може скластися дуже добре.

Про що ці історії? Про вміння вірити диво, чекати дива і творити їх, коли треба. Всі ці історії про різних персонажів, але насправді — про одну людину.Бо за якими б екзотичними жіночими іменами — Франка, Ада, Сміяна тощо — не ховалася вона, її легко впізнати. Її — цебто авторку, Надійку Гербіш. Бо всі жіночі персонажі, якого б віку вони не були і чим не займалися, наділені її рисами — надзвичайними здібностями влаштовувати у буднях маленькі свята, прикрашати простір довкола себе милими і симпатичними деталями, бути вдячною за найменші радощі і здатністю бачити красу світу (а вона ж бо — в очах того, хто дивиться).

Власне кажучи, це й мені заважало — чужі імена, які намагалися спантеличити. Бо ті тексті зі збірки, які — очевидно — авторка писала безпосередньо від свого імені, вони значно природніші, щиріші і цікавіші. Мені справді було цікаво читати «Подорожні замальовки із шоколадних міст» — бо я змогла подивитися на них очима авторки. І трохи зачаруватися. Ще мені дуже сподобалася коротенька історія про походження натхнення. А от чужі історії сподобалися менше, справді. Але це справа смаку:)

А що я б порадила прочитати усім, хто хоче вдосконалити своє життя і додати до нього трохи радості, — це оповідання «101 щаслива намистинка». Це такий міні-мотиватор, маленький посібничок, який містить конкретні рецепти — що треба додавати до своїх буднів, щоби вони стали трохи приємнішими. Звісно, не кожному усі «добавки» підійдуть. Але кожен тут зможе знайти для себе дещо корисне.

І нате вам красиву і весняну авторку:)

gerbish_min

Надійка Гербіш

 

Оставить отзыв