«Гості на мітлі» Володимир Рутківський

За кожним із нас тягнеться хвіст минулого – навіть найтихіша і наймогутніша відьма Лисої гори Ядвіга Олізарівна колись була маленькою дівчинкою. Але згодом, як і всі дівчатка, яким підрізають крила, пересіла на мітлу. І з лагідної спокійної Катрусі, яку всі зневажали через слабке здоров’я і непривабливе обличчя, виросла сильна баба-яга, яку всі бояться. Тепер вона вміє міняти зовнішність і може стати найвродливішою красунею. Але навіщо, якщо в доброту і прихильність людей вона не вірить? Разом із нею подорожує вірний напарник, величезний облізлий котяра Аристарх, який вміє балакати людською мовою, але зовсім не довіряє людям.

Минуле і приводить Ядвігу Олізарівну у рідне село Горобці. Тут баба-яга має здійснити надважливу місію – викрасти дівчинку, яку потім зробить своєю ученицею. Її вибір падає на дівчинка-«реп’яшка» Таню, таку ж, здавалося б, самотню і покинуту. І хоч потім виявиться, що у відьми і дівчинки значно більше спільного, ніж спершу можна було б подумати, на шляху до успішного виконання завдання виникнуть перешкоди у вигляді двох Таниних друзів, які несподівано причиняють старій Язі…добро!

Так, саме щирість, приязне ставлення, готовність допомогти, поділитися, пожаліти і підтримати стають найефективнішою зброєю проти підступів баби-яги. Ядвіга Олізарівна ставиться до цього більш недовірливо, аніж Аристарх, який спокушається молоком, ковбасою і кицею Муркою. Втім, історії з минулого, давно поховані під нашаруваннями чарів, таки беруть своє — тим паче, якщо зважити, що теперішнє більш прихильне і до Катрусі, дівчинки-зі-спогадів, і до Ядвіги Олізарівні.

«Гості на мітлі» — це чудова, яскрава і добра книжка. І — не знаю, може, це чари, а може — ідеальний баланс пригод, гумору, людяності і співчутливості, з яких складається цей текст, але я знову відчула себе дитиною, яка запоєм читає взяту у бібліотеці книжку і не може відірватися, поки не дочитає повністю. А така «машина часу», яка повертає у дитинство, — вона багато чого варта!:)

Володимир Рутківський

Оставить отзыв