«Середня школа. Найгірші роки мого життя» Джеймс Паттерсон

Смішна і серйозна, місцями трагікомічна, а місцями по-дитячому максималістська книжка про те, як перетворити свій перший рік у новій школі на веселу і ризикову пригоду. Книжка, яку можна з однаковим успіхом і читати, і розглядати, адже кумедні малюночки Кріса Теббетса, якими вона приправлена, розповідають не менш захопливу історію, ніж власне текст.

Ця книжка — розповідь про те, що якщо тебе звуть, наприклад, Рейф Хачадорнян, ти виглядаєш отак:

у тебе є тільки один друг, та й той дещо емм…уявний, а в перший день у новій школі ти примудряєшся зчепитися з головним хуліганом класу Міллером Кіллером, то є всі шанси, що подальше навчання дійсно перетвориться на найжахливіші роки. Хіба що ти зробиш щось таке, що примусить усіх звернути на тебе увагу, що виокремить тебе із натовпу, і, як дуже пощастить, зробить тебе популярним.

І що ж придумує Рейф? Ні, не вражати успіхами в навчанні (ще тільки ярличка «ботан» йому бракувало!), не ставити спортивні рекорди (зрештою, ви ж його бачите, який там спорт…), не надавати кривднику по пиці (тобто Рейф би не проти, але на це нема шансів). Хлопець вирішує діяти глобально — іти проти системи. А що шкільне життя у Гріллз Вілладж керується цілим набором правил, обмежень і заборон, Рейф збирається поступово і методично порушити їх усі! От тільки не враховує той факт, що, прагнучи зробити своє перебування у цьому навчальному закладі більш стерпним, він ризикує вилетіти з нього зовсім…

Виконуючи свою місію, Рейф гуляє по межі,  і зрозуміло, що не всі пригоди закінчуються весело. Та все ж веселощів тут набагато більше, ніж суму, — чого лишень пробіжка в костюмі ніндзі або дефіле у сімейних трусах вартують! У рамках цього свого абсолютного неакадемічного «шкільного проекту» із кодовою назвою «Р.Е.Й.Ф.» хлопець започаткує нелегальний бізнес на продажу енергетиків, стане жертвою шантажиста і таки здобуде прихильність найкрутішої дівчини класу. А ще ці всі придибенції зрештою допоможуть йому позбутися Бурмила — лінивого вітчима, через якого мама змушена працювати у дві зміни.

Цікава у цій всій круговерті роль учителів. Загалом вони виявляються не такими вже й поганими тітками і дядьками, і наприкінці ми разом із Рейфом переконаємося у цьому. Але наш герой, як типовий школяр, спершу сприймає їх виключно як ворогів і наділяє справді демонічними рисами (щоб ви розуміли, на малюнках вони- рогаті, хвостаті, лускаті і дихають вогнем). Втім, автор, здається, наприкінці книги підводить нас до думки, що якщо заручитися допомогою вчителів, можна скреативити щось значно крутіше, ніж те, що ти робиш із протесту.

Окрім шкільних проблем Рейфа тут озвучені і ті, що є в його сім’ї. А ще — одна трагічна родинна історія, яка може пробити на сльозу просто посеред усіх цих веселощів і по-іншому поглянути на дружбу Рейфа з Лео.

Джеймс Паттерсон

п.с. До речі, ви звернули увагу, що в руках автора — схоже оформлена, але інша книжечка про Рейфа? Саме так: «Середня школа» — це ціла серія із, здається, дев’яти книг. Сподіваюся, «КМ-Букс» видадуть їх усіх. А я поки дякую видавництву за можливість прочитати оцю книжку.

Оставить отзыв