«Маленька книга хюґе» Мік Вікінг

З виходом цієї книжки в Україні почалася справжня хюґеманія, і я долучилася до неї теж. Ну справді, це ж ідеальна книжка для кінця жовтня, коли за вікном вітер-дощ-холод (що, у свою чергу, ідеальна погода, щоб зробити собі хюґе)). Це книжка про спосіб життя, притаманний найщасливішій (відповідно до численних досліджень) нації — данцям. Хто-хто, а вони, живучи в країні, де похмурих і холодних днів значно більше, ніж сонячних, вміють цінувати затишок і тепло — і вміють собі його влаштувати.

Якщо ви раптом не знаєте, що таке хюґе, то я дуже коротко опишу його такою формулою: камін+вовняні шкарпетки+свічки+гаряче какао/глінтвейн+запаморочливі пахощі печені, які доносяться з кухні+душевна компанія і — ґаджети = хюґе. Якщо додати до цього зливу, грозу або хуртовину за вікном, стане ще хюґніше — контрольований чинник небезпеки тільки посилює відчуття затишку, коли ти в безпечному і захищеному місці.

Я більше хочу поговорити не про саме хюґе,  а про книжу і про те, що в ній є. А це:

діаграми, таблиці, статистика. Автор книги, Мік Вікінг, очолює Інститут дослідження щастя у Копенгагені і, як і кожен науковець, опирається на цифри і факти. Тому у текст не обійшовся без таких «сухеньких» фрагментів. Однак він добре збалансований іншими, емоційними шматками тексту, а таблиці — теплими атмосферними фотографіями і симпатичними ілюстраціями, тому з цим все ок.

кулінарні рецепти. Різна смакота — це невід’ємний компонент хюґе, тому без неї ну ніяк. Данці обожнюють м’ясні страви (найкраще — такі, які дооовго готуються), солодощі і гарячі напої. І кілька рецептів з цієї книжки допоможуть влаштувати смачний і затишний вечір.

різноманітні хюґе-списки. Що одягати, щоб виглядати, як данець, з чого скласти екстрений хюґе-набір, як додати помешканню затишку, 10 економ-варіантів хюґе… Ці списки, до речі, дуже спрощують життя, коли тобі терміново хочеться чогось теплого і душевного. Або коли ти хочеш перетворити свій побут на повне хюґе.

хюґе круглий рік. Так, цей стан — не лише для зимових чи осінніх вечорів. Сидіти біля багаття на березі озера, смажити барбекю, милуватися зоряним небом — теж цілком хюґно. Тому на кожен місяць року є свої хюґе-активності, і Мік Вікінг про них розповідає.

путівник Копенгагеном. Якщо ви раптом виберетеся в Данію, то з допомогою книжки зможете влаштувати хюґе-тур її столицею. Тут є вказані конкретні маст-сі місця і заклади.

  — красиві фотки і картинки. Так, я про це вже писала вище, але дозволю собі (а філософія хюґе полягає ще й в тому, щоб дозволяти собі різні приємності) повторитися. Маленьку книгу хюґе ви прочитаєте за кілька годин. І, можливо, не матимете потреби перечитувати. Але в такий незатишний осінній вечір, як оце сьогодні, її приємно просто брати до рук, гортати, розглядати фотки і насолоджуватися атмосферністю. Бо книжка про хюґе і сама страх яка хюґна! 🙂

Мік Вікінг

Оставить отзыв