«Geek girl. Модель-незграба» Голлі Смейл

Серія «Geek girl» — це  підліткова чік-літ для ботанів, неймовірно кумедна і дотепна. Гламуру і цікавих фактів з різних галузей науки тут приблизно порівну, а до типових підліткових проблем додаються труднощі й інтриги зі світу моделлінгу. Першу книгу з цієї серії я читала в оригіналі, і мені надзвичайно сподобалася й історія, і героїня, і стиль авторки. Тому було цікаво познайомитися з українським перекладом, а видавництво «Book chef» видало уже й другу частину. Отож, погляньмо, що там із нашою красунею-ботанкою Гаррієт Меннерс і як вона заговорила українською.

Перша частина закінчилася на тому, що дівчинка-розумашка, яка вважає, що «мода — це просто одяг», стає обличчям відомого бренду «Бейлі», музою легендарної дизайнерки Юки Іто і зустрічаєтья з хлопцем-моделлю Ніком. Втім, популярності у школі Геррієт це не додало.  Її обличчя красується на шпальтах «Харперс Базаар», але «заклята подруга»-однокласниця Алекса і далі налаштовує однокласниць проти дівчини-гіка, байдуже, що тепер вона супервідома модель.

Зрештою, Гаррієт лишається вірною своєму стилю. Вона все ще більше «geek», аніж «chik»: іспитами переймається дужче, ніж фотосесіями, а про природу хмар і різновиди динозаврів може розповісти більше, аніж про модні тренди.  І вона досі модель-незграба: хоч і не падає цього разу на подіумі (бо цього разу на нього Гаррієт просто не випускають), але знищити ексклюзивну дизайнерську сукню одним порухом пальця чи в буквальному сенсі потоптатися по традиціях народу, який свято ці традиції береже, — легко! Окей, потім ми дізнаємося, що до деяких халеп приклалася певна «третя сила», але все-таки частина з них — це заслуга природної незграбності Гаррієт.

У цій книзі на героїню чекають нові локації і нові емоції. Поїздка на зйомки в країну мрії — Японію, увесь  цей блискучий і кольоровий хаос Токіо, мега-швидкі поїзди, неперевершена краса Фудзі, словом — повний кавай)) Але захоплення новою країною і новими подругами буде приправлене гіркотою невдач і уколами ревнощів. Додайте до цього дві кризи — у стосунках із Ніком, який вирішив взяти тайм-аут і взагалі,схоже, знайшов нову дівчину, і в стосунках з батьками, які чекають на появу немовляти, котре, здається, намірилося перебрати на себе всю їхню увагу. Коротше, Гаррієт буде не нудно, але й не солодко.

Я довго думала,чим мене підкуплає ця серія? Може, руйнуванням стереотипів? Чи  не дуже свіжою, але приємною думкою про те, що красива зовнішність і гострий розум таки поєднуються в одному комплекті? Чи тим фактом, що героїня не пірнає сліпо в це море гламуру, а лишається вірною своїм інтересам і побажанням, і моделлінг використовує лише як інструмент  — щоб побачити інші країни, наприклад, чи таки хоч трохи стати популярнішою серед однолітків (так, цього прагнуть навіть найрозумніші дівчатка, коли їм 15)… А може, тим, що, читаючи цю книгу, навіть ті дівчонки, які ростуть із переконанням «фешен із май профешен», хоч-не-хоч отримають добрячу порцію фактів з різних наукових галузей і, можливо, чимось таки зацікавляться?

Хай там як, а Голлі Смейл непогано вдається писати про моделлінг так, що це стає цікаво навіть найбезнадійнішим гікам 🙂 І мені страшенно кортить дізнатися, що буде із Гаррієт Меннерс далі. Тому чекатиму на нові переклади 🙂

Дякую видавництву «Book Chef» за можливість ознайомитися із цією книжкою.

Голлі Смейл

 

Оставить отзыв