«Дорога святого Якова» Дзвінка Матіяш

Дорога святого Якова — це відомий з часів Середньовіччя паломницький шлях, яким щороку простують тисячі людей з усього світу. Восени 2013 року вона пройшла цей легендарний маршрут разом із чоловіком Євгеном. Про цей надзвичайно важливий мандрівний і духовний досвід письменниця розповіла у цій книжці. І вона, як і всі тексти Дзвінки Матіяш, по вінця наповнена Світлом.

«Дорога святого Якова» — це щось середнє між путівником, мандрівними нотатками і сповіддю людини, яка пережила дуже важливі духовні перетворення і одкровення. Це опис самої Дороги, позначеної жовтими мушлями, — з її скелястими ділянками, каштановими гаями і полянами крокусів, з виноградниками та садами. Це розповіді про всі тих людей, які стрічаються на шляху — юних і зовсім літніх, тих, хто вийшов на шлях, бо любить ходити пішки, і тих, хто робить це заради здоров’я близьких чи задля близькості з Богом, тих, хто мандрує парами чи наодинці. Це вечори, ночі і ранки, проведені у притулках для паломників — одні з гостинними госпітальєро, смачною їжею і відносним комфортом, інші — з людьми, які, мабуть, не зовсім щиро прийняли служіння у притулках, тому виконують його абияк, але і за перших, і за других пілігрими вдячні Дорозі. Це, зрештою, надзвичайно зворушливі і глибокі історії-одкровення, розказані передусім авторкою, але до її голосу додаються голоси інших подорожніх — чи то справжніх, чи то нафантазованих, та усім їм віриш.

Ця книга — не зовсім тревелог, бо подорож хоча й є визначальною, та важлива у ній не стільки те, що ти побачиш довкола, скільки те, що відкриєш у собі. Вміння приймати із вдячністю добре і не дуже, бути терплячою людиною, відкривати в своєму серці нескінченне джерело любові — роздумам про ці речі присвячено не менше тексту, аніж опису дороги, але вони так само важливі й цікаві, як і факти про міста і місця, які проминають подорожні, історії про святого Якова та інших святих, думки про яких несуть у серцях пілігрими.

Ця книга ідеальна для передвеликоднього читання. Від неї серце наповнюється світлом і мудрістю, молитвами і прагненнями робити все з добром і любов’ю.

«Мудра старість уміє молитися. Немудра старість нарікає»

«Не має значення, що він нічого не знає про Бога. Зате Бог знає про нього все»

Читати з… вином і свіжоспеченим хлібом, вмоченим в оливкову олію

Можливі побічні ефекти — захочеться спакувати наплічник, купити квиток в Іспанію і пройти Дорого святого Якова.

Оставить отзыв