«Зільбер. Перша книга сновидінь» Керстін Гір

У дитинстві моїм улюбленим серіалом був Charmed, тому я не можу просто так пройти мимо книжки, в якій ідеться про чари 🙂 А «Зільбер. Перша книга сновидінь» ще й оформлена так чарівно, що аж проситься до рук.

Про авторку. Керстін Гір — німецька письменниця, яка працює ще під двома псевдонімами. Авторка жіночої прози і молодіжних фентезійних романів . Полюбляє писати циклами 🙂 Її трилогія «Таймлесс» стала дуже популярною у світі, а в Німеччині перші дві книги уже встигли екранізувати. «Зільбер», як ви вже зрозуміли з підзаголовка «Перша книга сновидінь» — це теж цикл романів, у якому ще два томи. Пише Керстін Гір справді багато (її бібліографія у Вікіпедії налічує близько 40 романів), але, як на мене, така плідність дещо позначається на якості. Про це — далі.

Про сюжет. Переїхавши до Лондона, 16-річна Олівія Зільбер і її молодша сестра Мія отримують трохи не те, чого чекали. Замість омріяного родинного затишку з мамою і нянею у типовому англійському котеджі — знайомство з новим маминим чоловіком і двома його дітьми-двійнятами Грейсоном та Флоренс. А ще «чудова» новина — тепер усі вони житимуть разом! Але не встигає Лів переварити цю новину, як їй відкривається несподівана таємниця. Виявляється, Грейсон, новий братик, який належить до групи найвродливіших і найпопулярніших хлопців школи, разом із друзями вміє мандрувати чужими снами і здійснює загадкові ритуали. Лів дізнається про це, випадково потрапивши у сон Грейсона. Ну а потім дівчина, яка обожнює детективи і не може встояти проти спокуси розгадати цікаву загадку, погоджується на пропозицію хлопців: долучитися до їхнього кола замість загадкової красуні Аннабель, яка «все зіпсувала», і завершити ритуал, зламавши всі печатки і випустивши на волю «демона ночі»…

І байдуже що Грейсон застерігає проти цього. Адже спокус так багато — товариство шкільної «еліти» (а це так важливо для новачка!), можливість здійснити найзаповітніше бажання, а ще, здається, Лів зустріла своє кохання…

Про враження. Мабуть, тому, що Керстін Гір звикла писати багато і швидко, у неї виходять якісь шаблонні, картонні герої. Їхні особистості виглядають пласкими, судження — випадковими, а потенційно цікаві конфлікти між ними згасають, не встигнуши спалахнути. Авторка суттєво спрощує собі життя не заглиблюючись у психологію персонажів, і робить усе, аби не відволікатися від головного завдання — розказати історію. Треба зауважити, що й справді, ця «плиткість» дещо врівноважується цікавим сюжетом. І для підлітків, які хочуть романтики і таємниць, а не цієї всієї вашої глибини, ця книжка досить-таки читабельна.

Все ж, у мене виникало багато запитань до характеру головної героїні. Якби це не уточнювалося, то з поведінки, інтересів і зацікавлень Лів я подумала б, що їй років 13-14 максимум. Надто вже дитинно вона виглядає. І якщо додати до цього густий дух сексуальності (багато подій і розмов крутиться довкола незайманості і того, хто її втратив), яким просочена книжка, то суміш виглядає дещо дивно. Але — повторюся — для масового YA-читача це буде досить ок.

І попри те, що мені кортіло понарікати на героїв і посварити авторку за шаблони і стереотипи, читалося мені дуже легко. Бо сюжет заінтригував. А ще важливими «плюсиками» книжки є гумор і «атмосферність» в описі снів. Тому — так, Другу книгу сновидінь я теж читатиму. Бо хочеться знати, що ж там далі!

 

Керстін Гір

Оставить отзыв