«Мандрівний замок Хаула» Діана Вінн Джонс

zamok

    Звісно, всі порядні люди бачили геніальний мультфільм Мідзаякі, але я — ні. Я хотіла спершу прочитати книжку, і от нарешті свєршилось)) Чарівники, відьми, королі і принци, вогняні демони і чорний замок, який мандрує порослими вереском пагорбами — велкам!

    Дуже складно розповідати про таку захопливу і динамічну книжку без спойлерів. Тому я спробую сказати лише загальні речі. По-перше, казковий світ цієї книги побудований на магії ілюзій — від механізму облаштування мандрівного замку до зовнішності багатьох персонажів і їхніх почуттів. Ледь не все, що є у тексті — ілюзія, облуда. Те, що спершу здається загрозливим, раптом виявляється добрим і відважним, дріб’язковість обертається великодушністю, істерична особа у потрібну мить виявляється на диво зібраною і розважливою, а закохані залицяння — способом тримати ворога на оці.
По-друге, у цій книзі — лише потрібні речі, хоча спочатку хаотично розкидані по локаціях, але зрештою вони опиняються на своїх місцях. Жодна деталь не є випадковою. Кожна знайдена у кущах палиця зрештою вистрілює. І хоча у цього твору є сиквели, він сам по собі цілком завершений (і, я б навіть сказала, довершений, от!).
Отож, якщо ви відкриєте для себе дивовижний світ, в якому мандрує замок чарівника Хаула, то познайомитеся з яскравими персонажами-самим чарівником, який наводить жах на округу, бо поїдає серця молодих дівчат (насправді — ні), старшою з трьох сестер Софі Хаттер-Капелюшницею, яка боїться іти на пошуки щастя, бо ж відомо, що у казках щастя дістається наймолодшим (але, потрапивши під вплив закляття, покидає дім, і хоча те, що вона знаходить, спершу щастям назвати складно, проте хтозна, хтозна…), вогняним демоном Кальцифером, страхітливими(або ні)живим Опудалом, могутньою (та чи насправді?) Відьмою Пустирищ та іншими прекрасними і не дуже особами. Спершу вони вам можуть не сподобатися. Дехто точно буде вас дратувати. Але коли ілюзії розчиняться і все стане на свої місця, ви будете зворушено усміхатися. А магії і несподіванок буде вдосталь, обіцяю.

Діана Вінн Джонс

Діана Вінн Джонс

Оставить отзыв