«Анатомія скандалу» Сара Воган

Оксфорд, дикі 90-ті. Секс, наркотики й академічна освіта. В університетських стінах — чемні нащадки поважних родин, блискучі в навчанні, непереможні у спорті. У закритих студентських клубах — нестримні молодики, які не чують слова «ні», нахабні і самовпевнені, відкриті до експериментів з речовинами, свідомістюі чуттєвими насолодами.

Лондон, політкоректні 2010-ті. Респектабельні особняки, похмурі коридори суду, таємні кабінети на Даунінг-стріт. Про злочини на сексуальному грунті все більше говорять у пресі, їх все частіше виносять до суду. Але так само важко довести згвалтування у стосунках. І саме цим обставинам — з’ясуванням правди, довеленням вини присвячені події, що відбуваються у «сучасній» частині роману. А між цими двома хронотопами — ниточки зв’язків, спершу таємні, але потім стануть явними. Але далеко не кожен із персонажів буде готовим сприйняти цю правду.

Сюжет «Анатомії скандалу», що за жанром можна віднести до «судових драм», розгортається довкола історії успішного молодого політика, найкращого друга прем’єр-міністра, батька двох дітей і взірцевого чоловіка, звинуваченого у згвалтуванні. Факт подружньої зради він, щоправда, визнає, але факт згвалтування заперечує — мовляв, вона сама хотіла, це частина «гри». Але баристер зі сторони обвинувачення має твердий намір відкопати правду — тим паче, що в неї є певна внутрішня мотивація. Чи вдасться доказам зневаженої жінки пробитися крізь самовпевнений блиск успішного чоловіка — це непросте питання.

«Анатомія скандалу» побудована на цікавих моральних, психологічний і судових конфліктах. Але написана місцями нуднувато. Втім, бажання дочитати і з’ясувати, чим все завершилося, таки перемагає. Один із найцікавіших персонажів книги — дружина обвинуваченого Софі, беззастережно переконана у його невинності і віддана шлюбу. Як похитнеться її відданість з оприявненням все нових і нових подробиць зради і до чого це її приведе — от за цим спостерігати і справді цікаво.

 

Оставить отзыв